6 tipů, jak se zbavit atopického ekzému

V jednom z minulých článků jsme psali o tom, co je to vlastně atopický ekzém, jaké jsou jeho formy, koho postihuje a proč. V dnešním článku najdete odpovědi na další otázky týkající se tohoto nepříjemného a častého onemocnění, a sice jak se zbavit příznaků atopického ekzému, zamezit jejich zhoršení a zabránit jeho opakovanému výskytu.

Atopický ekzém - je nutné přizpůsobit prostředí

Hlídejte dostatečnou vlhkost vzduchu, v pokoji dětí s atopickým ekzémem nebo ve vlastní ložnici, máte-li tento problém, dobře větrejte, prach stírejte vlhkou stěrkou a koberce vysávejte tak, abyste zamezili víření prachu a alergenů. Pořiďte si matrace a lůžkoviny z kvalitních hypoalergenních materiálů.

Při atopickém ekzému upravte jídelníček

Výskyt a průběh atopického ekzému ovlivňují i některé potraviny. Právě potravinové alergeny bývají častým spouštěčem ekzému a mezi nejčastější alergeny způsobující ekzém převážně u malých dětí patří mléko, mouka, vejce, soja, ořechy. Je nutné zaměřit se na zdravou výživu pro očistu zažívacího systému, dbát na dostatečný příjem tekutin a začít se vyhýbat stravování ve fast foodech, stejně jako potlačit zlozvyk jíst ve spěchu, za chůze, nebo dokonce při jízdě autem.

Pečujte o atopickou pokožku a zamezte jejímu škrábání

Ať už známe nebo neznáme příčinu vzniku ekzému, klíčem k jeho potlačení je snaha udržet pokožku v dobré kondici. V akutní fázi ekzému tak používáme krémy a koupele předepsané lékařem, obvykle jsou to přípravky bez vůně, barvy a se sníženou pěnivostí. Vyhýbáme se mycím prostředkům a kosmetice s obsahem umělých barviv, aromat a dalších nevhodných látek. I v tzv. klidové fázi ekzému dbáme na pravidelné promazávání pokožky mastí či krémem. Je vhodné použít zvláště výživné a výjimečně hydratační sprchové gely a balzámy, určené pro extrémně suchou a ekzematickou pokožku.

Atopie a ekzémy - doživotní problém?

Vyhýbejte se stresu

Je prokázáno, že průběh ekzému zhoršuje také psychický stres. U dětí je tak důležitá snaha rodičů o vytvoření harmonického a láskyplného prostředí, my sami bychom se pak měli pokusit vyhnout zbytečnému psychickému vypětí. Je důležité naučit se aktivně odpočívat i cíleně relaxovat, odpoutávat tělo i mysl od každodenních problémů a pocitů celkového vyčerpání.

Zamezte styku s chemikáliemi a látkami, které působí dráždivě

Vyhýbejte se zakouřenému a prašnému prostředí, úklidům s pomocí chemikálií, kontaktu s barvami, čistidly, ředidly a těkavými látkami, u dětí pak může pokožku podráždit například plastelína, nalepovací tetování, gelové tužky na kůži, ale i křída nebo písek.

Dodržujte pravidla pro potlačení vám známé alergie

Kromě alergie na potraviny může být příčinou i domácí zvíře, výskyt roztočů a bakterií v nevhodném povlečení a jiném textilu, venkovní pyly, plísně apod. Pokud jsme si vědomi, že trpíme některou ze zmíněných alergií, je nutné dodržovat doporučené pokyny a opatření, abychom v jejím důsledku nevyvolali či nezhoršili právě projevy atopického ekzému. Základem dobrého léčení a vyléčení ekzémů je popřemýšlet, kdy se projevy objevily a co jim předcházelo. U ekzémů je velmi časté, že se zhorší po jiném virovém či bakteriálním onemocnění, ale také po prožitém stresu.

Zdroj: doma.nova.cz, proalergiky.cz

Foto: Pixabay.com

6 tipů, jak se zbavit atopického ekzému patří do témat
 • Ako som dostal späť môj Ex theresa williams 08.06.2017 00:52:29

  Ahoj, já jsem Theresa Williams Po dlouhé době ve vztahu k Andersonovi se se mnou rozloučil, udělal jsem všechno možné, abych ho přivedl zpátky, ale všechno bylo marné, chtěl jsem ho zpátky tak moc kvůli lásce, kterou pro něj mám, Prosil jsem ho se všemi, dělal jsem sliby, ale odmítl. Vysvětlil jsem mému příteli problém a navrhla, že bych měl spíše kontaktovat kouzelník, který by mi mohl pomoct vyrazit kouzlo, abych ho přivedl zpátky, ale já jsem ten typ, který nikdy nevěřil kouzlu, neměl jsem jinou možnost, než to zkusit, já Poslal kouzelník a řekl mi, že není žádný problém, že všechno bude v pořádku před třemi dny, že se můj býval před třemi dny vrátil ke mně, on dal kouzlo a překvapivě druhý den, to bylo kolem 16:00. Můj ex mi volal, byl jsem tak překvapen, odpověděl jsem na volání a všechno, co řekl, bylo, že je tak líto, že se všechno, co se stalo, že chtěl, abych se k němu vrátil, že mě tak moc miluje. Byl jsem tak šťastný a šel k němu, a tak jsme začali znovu žít šťastně. Od té doby jsem dělal slib, že někdo, koho vím, že má vztah problém, bych pomáhal takové osobě tím, že odkazuje jej nebo ona jediný skutečný a silný kouzelník, který mi pomohl s mým vlastním problémem. E-mail: drogunduspellcaster@gmail.com jej můžete poslat e-mailem, pokud potřebujete jeho pomoc ve vašem vztahu nebo jiném případu.

  1) Kouzla lásky
  2) Ztracené kouzla lásky
  3) Kouzla rozvodu
  4) Kouzla manželství
  5) Vázací kouzlo.
  6) Přerušení kouzel
  7) Zrušte minulého milovníka
  8.) Chcete být povýšeni v kanceláři / Loterie
  9) chtějí uspokojit vašeho milence
  Obraťte se na tohoto skvělého muže, pokud máte nějaké problémy s trvalým řešením
  Prostřednictvím drogunduspellcaster@gmail.com

 • ... Ivka 30.05.2017 10:18:11

  já objevila super kosmetiku na ekzém, která mi jako snad jediná pomáhá. Je to značka Cannaderm, řada atopos. Mají i speciální krém exemu na už rozjetý ekzém, který má nižší pH, takže pokožku okamžitě zklidní.

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Adresář

Diskuze na téma Nemoci a léčba

 • Hana 20.02.2018 09:02 Posílení imunity

  Ola... doporučuji obličejovou saunu, inhalátor. Prodává to Orava cca za 4 stovky.

 • Jarka 19.02.2018 18:02 Bolesti a únava

  Ahoj, osobně beru Bion3 - http://www.bion3.cz/ Je to multivitamín - kombinace vitaminu, mineralu a…

 • Fanča Liberec 19.02.2018 13:02 kvasinkové záněty

  Na kvasinkové záněty mi pomohl Vagiferm od Pharma Agency. Užívala jsem ho i v těhotenství i když…

 • Ola 14.02.2018 13:02 Posílení imunity

  Taky by mě zajímalo čím posílit imunitu, hlavně ted v zimě. Jsme stále nachlazení :( Hlavně ta…

 • Jana 30.01.2018 15:01 kvasinkové záněty

  Dajko moc díky za odkaz, koukala jsem se a vypadá to jako opravdu kvalitní výrobek, tak to…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku