DNA - největší bolest, jakou může člověk zažít

Někoho možná napadne, že toto onemocnění je spíše z dob minulých, dnes poměrně vzácné. Bohužel tomu tak není. Dna stále postihuje překvapivě velké množství lidí, včetně mladších ročníků. Záchvaty provázející tuto nemoc jsou velmi bolestivé, popisuje se především bolestivost palce u nohy, a to doslova jako největší bolest, kterou je možné zažít.

Charles Dickens popisuje rozdíl mezi artritidou a dnou následujícím způsobem: „Strč si palec u nohy do svěráku a přitahuj svěrák tak dlouho, až už to nebudeš schopen pro bolest snášet. To je revmatismus. Přitáhni svěrák o ještě jednu otočku…a to je dna!“

Dna jako nemoc bohatých

Dna bývala považována za nemoc císařů, králů a nejvyšší šlechty. Revmatismus byl onemocněním chudých, dna naopak onemocněním bohatých. V podstatě jde o ukládání či krystalizaci krystalů kyseliny močové do kloubu, což vyvolá poranění provázené akutním zánětem. Známky zánětu - otok, zarudnutí, zvýšení teploty, bolestivost a ztráta funkce kloubu - to jsou zcela typické a pacientům známé příznaky onemocnění dnou.

Co je hyperurikemie?

Hyperurikemie (zvýšená hladina kyseliny močové) může být spojena s mnoha nemocemi. Klinicky se dna projeví vysrážením krystalů kyseliny močové z přesycených roztoků tělních tekutin. Přestože neznáme všechny faktory ovlivňující krystalizaci kyseliny močové, víme, že se na tom podílí místní pH, ionizace, teplota, bílkoviny plasmy vážící kyselinu močovou. Vazba bílkovin plasmy na kyselinu močovou má vliv též na vylučování kyseliny močové ledvinami. Mnohé léky ovlivňují právě bílkoviny plazmy a mohou způsobit či přispět ke vzniku dny.

Klasické možnosti léčby a úleva pomocí vody

Klasické medikamenty pro léčbu dny jsou například: NSAID, Colchicine, Interleukin, kortikosteroidy či alopurinol. Své možnosti však nabízí i alternativní medicína. Jaké? Například vodu. Voda upravená ionizátorem na pH 9.5 dokáže odkyselit překyselený organismus rychle a efektivně. Po vypití přibližně 2 litru vody dojde k úlevě akutního záchvatu dny během půl hodiny. O něco slabší, stále však razantní, úleva nastane poté, co vypijeme vodu, do níž jsme přidali jedlou sodu. Té je však třeba vypít o dost víc. Pohyb pomáhá rychlejší cirkulaci a pocením se vyloučí část kyseliny močové. Důležité je opět pít dostatek tekutin. Úleva nastane do jednoho dne. Velmi důležitým faktorem je správná funkce střev a vyměšování. Dostatek tekutin a vlákniny je proto zásadní.

Program řízené regenerace pro odbourání dny

Hlavní příčinou dny je podle některých odborníků dlouhodobě špatné složení stravy. Důsledkem je nedostatek důležitých živin a také tzv. překyselení organismu. To narušuje metabolismus organismu. Ale vše se může změnit, s dnou jste se většinou nenarodili a také ji nemusíte mít doživotně. Organismus má obrovské regenerační schopnosti. Pomoci může řízená regenerace organismu podle německých lékařů přírodní medicíny, která změní celkové podmínky v organismu. Tím se zlepší metabolismus a dna je hlavně metabolický problém. Při řízené regeneraci se zbavujete nejen dny, ale ozdravíte svůj organismus celkově, což může pomoci i od jiných potíží.

Zdroj: www.mojemedunka.cz/MUDr. Pavel Nývlt, ND, www.centrum-hladoveni.cz (Centrum řízené regenerace)

Foto: Pixabay.com

DNA - největší bolest, jakou může člověk zažít patří do témat

Adresář

Diskuze na téma Nemoci a léčba

 • Jarka 04.03.2018 23:03 Posílení imunity

  Wobenzim ok, ale kvuli jeho cene bych do doporučila jen při nějakých etra potížích, třeba po…

 • Honza 28.02.2018 16:02 samoplatce magnetická rezonance

  Martino, v prvé řadě odejděte od odborného lékaře k nějakému jinému. Poptejte se známých i…

 • Klára 28.02.2018 10:02 Ucpaný nos

  Ahoj všem :) Já teda musím říct, že mě se na ucpaný nos osvědčily pouze nosní kapky, a to Nasivin.…

 • 28.02.2018 09:02 Lupénka

  Bez vyřešení základní příčiny lupénky nepřináší aplikace mastí ani kortikoidů trvalé výsledky.…

 • 28.02.2018 07:02 Fibromyalgie

  Bez vyřešení skutečné příčiny fibromyalgie nepřináší aplikace léků proti bolesti trvalé výsledky.…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku