Jak se bránit vysokým nákladům za léky?

Také se vám často stává, že vyjdete z lékárny s pár krabičkami léků, ale vaše peněženka je o poznání lehčí? Nesete si většinou jen běžné kapky do nosu nebo sirup proti kašli, ale přesto se nestačíte divit, kolik peněz v lékárně necháváte, a částky za stejné léky se vám zdají stále vyšší?

Postupné zdražování léků je u nás známým problémem, který pociťují zejména mladé rodiny a senioři. Ceny léků a často vysoké doplatky však zasahují každého z nás. Dobrou zprávou je, že vláda odsouhlasila snížení ochranného limitu doplatků na léky pro děti i seniory, kterého bychom se měli dočkat už příští rok. Existuje však více způsobů, jak na lécích ušetřit.

Ochranný limit doplatků na léky pro děti a seniory

Doplatky za léky se mohou každý měsíc vyšplhat i na několik tisíc korun, což je pro dlouhodobě nemocné, často s minimálním příjmem, pochopitelně velký problém. Před vysokými doplatky má seniory chránit tzv. ochranný limit, který je aktuálně stanoven na pět tisíc korun pro dospělého a 2,5 tisíce korun pro děti a starší pacienty ve věku nad 65 let. Pokud bude tato částka překročena, pojištěnec může uplatňovat právo na zpětné vrácení peněz. Příští rok vláda plánuje ještě vyšší úspory na lécích, což by starším lidem a rodičům malých dětí mohlo přinést značnou finanční úlevu.

Hospic - odborná a citlivá péče o nevyléčitelně nemocné

Vybírejte levnější léky se stejným účinkem a porovnávejte ceny

V lékárnách je obvykle velký výběr léků se stejnými nebo podobnými účinky, jejich ceny se však podstatně liší podle značky a jména výrobce. Jste-li zvyklí nakupovat léky či cokoliv jiného podle reklamních upoutávek v televizi, pak jsou vaše náklady jistě nemalé. Informujte se proto u svého lékárníka i o jiných možnostech. Jistě vám nabídne hned několik produktů se stejným či podobným složením a obsahem účinné látky, kterou potřebujete, aniž byste museli sáhnout po nejdražší variantě. Jde o vaše zdraví a o vaše peníze, nebojte se proto ptát a porovnávat ceny!

Co je to internetová lékárna?

Ceny léků i samotné doplatky se mohou v jednotlivých lékárnách velmi lišit, chcete-li opravdu ušetřit, věnujte proto čas porovnávání jejich cen a pečlivému výběru. To může být daleko snadnější, zvolíte-li internetovou lékárnu. Online lékárny se specializují na prodej volně prodejných léků, tedy léků, které nejsou na lékařský předpis, ale také potravinových doplňků a obvykle nabízejí i celou řadu přírodních léčiv.

Využijte možnosti získání výpisu z osobního účtu u zdravotní pojišťovny!

Téma výpisů z osobních účtů a financování zdravotní péče často vyvolává velkou odezvu a zájem pacientů. Podle nedávného průzkumu mezi seniory však ani jeden z nich nepožádal o výpis ze svého účtu a pravděpodobně ani netuší, že to může udělat. Právě s rostoucím věkem nutnost návštěv u lékaře samozřejmě stoupá, a tím stoupají i náklady na léčbu. Známý a nijak výjimečný je také nešvar některých lékařů či zdravotníků, kteří spoléhají na to, že se pacient u své pojišťovny nebude o těchto nákladech za vlastní léčbu informovat, čehož mohou snadno zneužít.

Zdroj: ozdravotnictvi.cz, SeniorSafe

Foto: Pixabay.com

Jak se bránit vysokým nákladům za léky? patří do témat
 • Ako som dostal späť môj Ex theresa williams 08.06.2017 00:49:50

  Ahoj, já jsem Theresa Williams Po dlouhé době ve vztahu k Andersonovi se se mnou rozloučil, udělal jsem všechno možné, abych ho přivedl zpátky, ale všechno bylo marné, chtěl jsem ho zpátky tak moc kvůli lásce, kterou pro něj mám, Prosil jsem ho se všemi, dělal jsem sliby, ale odmítl. Vysvětlil jsem mému příteli problém a navrhla, že bych měl spíše kontaktovat kouzelník, který by mi mohl pomoct vyrazit kouzlo, abych ho přivedl zpátky, ale já jsem ten typ, který nikdy nevěřil kouzlu, neměl jsem jinou možnost, než to zkusit, já Poslal kouzelník a řekl mi, že není žádný problém, že všechno bude v pořádku před třemi dny, že se můj býval před třemi dny vrátil ke mně, on dal kouzlo a překvapivě druhý den, to bylo kolem 16:00. Můj ex mi volal, byl jsem tak překvapen, odpověděl jsem na volání a všechno, co řekl, bylo, že je tak líto, že se všechno, co se stalo, že chtěl, abych se k němu vrátil, že mě tak moc miluje. Byl jsem tak šťastný a šel k němu, a tak jsme začali znovu žít šťastně. Od té doby jsem dělal slib, že někdo, koho vím, že má vztah problém, bych pomáhal takové osobě tím, že odkazuje jej nebo ona jediný skutečný a silný kouzelník, který mi pomohl s mým vlastním problémem. E-mail: drogunduspellcaster@gmail.com jej můžete poslat e-mailem, pokud potřebujete jeho pomoc ve vašem vztahu nebo jiném případu.

  1) Kouzla lásky
  2) Ztracené kouzla lásky
  3) Kouzla rozvodu
  4) Kouzla manželství
  5) Vázací kouzlo.
  6) Přerušení kouzel
  7) Zrušte minulého milovníka
  8.) Chcete být povýšeni v kanceláři / Loterie
  9) chtějí uspokojit vašeho milence
  Obraťte se na tohoto skvělého muže, pokud máte nějaké problémy s trvalým řešením
  Prostřednictvím drogunduspellcaster@gmail.com


Adresář

Diskuze na téma Nemoci a léčba

 • Jarka 04.03.2018 23:03 Posílení imunity

  Wobenzim ok, ale kvuli jeho cene bych do doporučila jen při nějakých etra potížích, třeba po…

 • Honza 28.02.2018 16:02 samoplatce magnetická rezonance

  Martino, v prvé řadě odejděte od odborného lékaře k nějakému jinému. Poptejte se známých i…

 • Klára 28.02.2018 10:02 Ucpaný nos

  Ahoj všem :) Já teda musím říct, že mě se na ucpaný nos osvědčily pouze nosní kapky, a to Nasivin.…

 • 28.02.2018 09:02 Lupénka

  Bez vyřešení základní příčiny lupénky nepřináší aplikace mastí ani kortikoidů trvalé výsledky.…

 • 28.02.2018 07:02 Fibromyalgie

  Bez vyřešení skutečné příčiny fibromyalgie nepřináší aplikace léků proti bolesti trvalé výsledky.…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku