Migrény - jak se jich zbavit jednou provždy?

Zasvěcení nám dají za pravdu, když prohlásíme, že bolesti hlavy jsou příšerná, nesnesitelná, někdy i běžný život ochromující záležitost. Někoho trápí jen mírně a jen občas, pro někoho jsou to však muka na několik dní spojená se zvracením, světloplachostí a neschopností cokoli dělat.

Tyto bolesti hlavy (tzv. migrény) mají mnoho příčin a u každého se projevují jinak. Tipů a návodů, jak se jich zaručeně zbavit existuje celá řada. Co však doopravdy funguje?

Příčiny vyvolání migrény a druhy preventivní terapie

„Migrény jsou vyvolávány nadměrným roztažením žilních splavů v oblasti hlavy z neznámých příčin. Ovšem více než 80 % bolestí hlavy, označovaných jako migrény, jsou následkem nějaké funkční poruchy krční páteře,“ vysvětluje MUDr. Václav Cikánek a dodává, že nejhorší, co v takové situaci můžeme udělat je podání analgetik, která sice bolest v akutním stádiu utěší, ale neřeší příčinu problému. „Zásadní je samozřejmě prevence. Pro tu je velmi vhodná terapie pomocí pulzního magnetického pole, která je v dnešní době dostupná i pro domácí využití. Jako prevenci je ideální používat magnetoterapii 2 krát až 3 krát denně po dobu 20 - 30 minut,“ dodává MUDr. Václav Cikánek.

Při migrénách nepodceňujte pitný režim!

Bolesti hlavy však mohou mít nejrůznější příčiny a jednou z nich bývá i nedostatek pitného režimu. Je důležité myslet na to, abychom vypili dva až tři litry tekutin za den. „Hlídat si neustálý příjem tekutin může být trochu na obtíž a někdy to bývá i otrava. Zkuste si z toho však udělat rituál. Příjemným a zároveň lahodným řešením může být svačinka v podobě zdravého a osvěžujícího smoothie, které si jednoduše připravíte a naředíte jej čistou a nesycenou vodou,“ doporučuje Zuzana Lužná, autorka kurzů a ebooků o RAW stravě. Nejen, že tak získáte tolik potřebnou hydrataci, ale i vitamíny a minerály důležité pro správné fungování našeho organismu.

Tip na zdravou smoothie svačinku Zuzany Lužné

Ingredience: 1 mango, hrst čerstvých mátových lístků, půlka avokáda, půlka banánu, sklenice filtrované vody, čajová lžička medu a včelího pylu na ozdobu

Postup: Mango, mátu, avokádo a banán rozmixujeme s vodou. Dozdobíme medem a včelím pylem. Dobrou chuť!

Zdroj: pulzni-magnetoterapie.cz, Renaissance a Love of Raw

Foto: Pixabay.com

Migrény - jak se jich zbavit jednou provždy? patří do témat
 • Zada Jitka 17.06.2016 12:47:23

  Taky to může být od zad

 • kella 17.06.2016 11:04:35

  Ano, blábol na třetí. Autor asi netuší, co je to migréna :-(.
  (...a co třeba játra v čudu...?)

 • Migrény Lada 15.06.2016 10:33:26

  Autor příspěvku vaří z vody a možná ani to ne .Blábol na třetí.Skutečného diagnostikovaného migrenika to přivede buď k smíchu nebo k pláči.

  • Re: Migrény autorka 15.06.2016 10:55:46

   Vážení a milí čtenáři a pacienti, vaše rozhořčení necht padá také na hlavy "odborníků" z odborných portálů, které jsou uvedeny jako zdroje informací pod články. Tam by se vaše názory měly objevit především. My jako autoři, kteří někdy vypadáme, jako že si tento obsah cucáme z prstu, se můžeme jen divit, pod jaké rady a doporučení se podepisují sami lékaři, mají-li některé články takovýto ohlas. Děkujeme! Hezký den všem. :-)

 • maik 14.06.2016 01:29:50

  Fakt je to nejen blábol, ale i otevřená reklama na nesmyslnou a dávno zavrženou magnetoterapii, jež propaguje MUDr Cikánek a kurzy Zuzany Lužné.

 • migrény jirka 13.06.2016 13:40:39

  Ten článek je blábol. Neznáme příčiny, ale 80% je nějaký původce od krční páteře. 80% bolestí hlavy je psychického původu. Tedy stres, nezvládání zátěže. Organismus je přetěžován a brání se bolestí.


Adresář

Diskuze na téma Nemoci a léčba

 • Jarka 04.03.2018 23:03 Posílení imunity

  Wobenzim ok, ale kvuli jeho cene bych do doporučila jen při nějakých etra potížích, třeba po…

 • Honza 28.02.2018 16:02 samoplatce magnetická rezonance

  Martino, v prvé řadě odejděte od odborného lékaře k nějakému jinému. Poptejte se známých i…

 • Klára 28.02.2018 10:02 Ucpaný nos

  Ahoj všem :) Já teda musím říct, že mě se na ucpaný nos osvědčily pouze nosní kapky, a to Nasivin.…

 • 28.02.2018 09:02 Lupénka

  Bez vyřešení základní příčiny lupénky nepřináší aplikace mastí ani kortikoidů trvalé výsledky.…

 • 28.02.2018 07:02 Fibromyalgie

  Bez vyřešení skutečné příčiny fibromyalgie nepřináší aplikace léků proti bolesti trvalé výsledky.…

Píšeme jinde
 • Hurá do lesa na houby

  Hurá do lesa na houby

  Ke konci prázdnin, kdy už se děti začínají těšit na školu, se naše lesy opět plní houbaři. Začíná podzimní sezóna plná hřibů, bedlí i babek. Chopte se košíku a zkuste své štěstí.

 • Cuketa na talíři - recepty, které musíte vyzkoušet!

  Cuketa na talíři - recepty, které musíte vyzkoušet!

  Cuketa - velmi tvárná a zdravá zelenina, která se dá připravit na tisíce způsobů a dokáže zpestřit každý jídelníček. Její sezóna právě vrcholí, proto vám přinášíme tipy na ty nejlepší cuketové pokrmy.Zdravě.cz na Facebooku