Migrény - jak se jich zbavit jednou provždy?

Zasvěcení nám dají za pravdu, když prohlásíme, že bolesti hlavy jsou příšerná, nesnesitelná, někdy i běžný život ochromující záležitost. Někoho trápí jen mírně a jen občas, pro někoho jsou to však muka na několik dní spojená se zvracením, světloplachostí a neschopností cokoli dělat.

Tyto bolesti hlavy (tzv. migrény) mají mnoho příčin a u každého se projevují jinak. Tipů a návodů, jak se jich zaručeně zbavit existuje celá řada. Co však doopravdy funguje?

Příčiny vyvolání migrény a druhy preventivní terapie

„Migrény jsou vyvolávány nadměrným roztažením žilních splavů v oblasti hlavy z neznámých příčin. Ovšem více než 80 % bolestí hlavy, označovaných jako migrény, jsou následkem nějaké funkční poruchy krční páteře,“ vysvětluje MUDr. Václav Cikánek a dodává, že nejhorší, co v takové situaci můžeme udělat je podání analgetik, která sice bolest v akutním stádiu utěší, ale neřeší příčinu problému. „Zásadní je samozřejmě prevence. Pro tu je velmi vhodná terapie pomocí pulzního magnetického pole, která je v dnešní době dostupná i pro domácí využití. Jako prevenci je ideální používat magnetoterapii 2 krát až 3 krát denně po dobu 20 - 30 minut,“ dodává MUDr. Václav Cikánek.

Při migrénách nepodceňujte pitný režim!

Bolesti hlavy však mohou mít nejrůznější příčiny a jednou z nich bývá i nedostatek pitného režimu. Je důležité myslet na to, abychom vypili dva až tři litry tekutin za den. „Hlídat si neustálý příjem tekutin může být trochu na obtíž a někdy to bývá i otrava. Zkuste si z toho však udělat rituál. Příjemným a zároveň lahodným řešením může být svačinka v podobě zdravého a osvěžujícího smoothie, které si jednoduše připravíte a naředíte jej čistou a nesycenou vodou,“ doporučuje Zuzana Lužná, autorka kurzů a ebooků o RAW stravě. Nejen, že tak získáte tolik potřebnou hydrataci, ale i vitamíny a minerály důležité pro správné fungování našeho organismu.

Tip na zdravou smoothie svačinku Zuzany Lužné

Ingredience: 1 mango, hrst čerstvých mátových lístků, půlka avokáda, půlka banánu, sklenice filtrované vody, čajová lžička medu a včelího pylu na ozdobu

Postup: Mango, mátu, avokádo a banán rozmixujeme s vodou. Dozdobíme medem a včelím pylem. Dobrou chuť!

Zdroj: pulzni-magnetoterapie.cz, Renaissance a Love of Raw

Foto: Pixabay.com

Migrény - jak se jich zbavit jednou provždy? patří do témat
 • Zada Jitka 17.06.2016 12:47:23

  Taky to může být od zad

 • kella 17.06.2016 11:04:35

  Ano, blábol na třetí. Autor asi netuší, co je to migréna :-(.
  (...a co třeba játra v čudu...?)

 • Migrény Lada 15.06.2016 10:33:26

  Autor příspěvku vaří z vody a možná ani to ne .Blábol na třetí.Skutečného diagnostikovaného migrenika to přivede buď k smíchu nebo k pláči.

  • Re: Migrény autorka 15.06.2016 10:55:46

   Vážení a milí čtenáři a pacienti, vaše rozhořčení necht padá také na hlavy "odborníků" z odborných portálů, které jsou uvedeny jako zdroje informací pod články. Tam by se vaše názory měly objevit především. My jako autoři, kteří někdy vypadáme, jako že si tento obsah cucáme z prstu, se můžeme jen divit, pod jaké rady a doporučení se podepisují sami lékaři, mají-li některé články takovýto ohlas. Děkujeme! Hezký den všem. :-)

 • maik 14.06.2016 01:29:50

  Fakt je to nejen blábol, ale i otevřená reklama na nesmyslnou a dávno zavrženou magnetoterapii, jež propaguje MUDr Cikánek a kurzy Zuzany Lužné.

 • migrény jirka 13.06.2016 13:40:39

  Ten článek je blábol. Neznáme příčiny, ale 80% je nějaký původce od krční páteře. 80% bolestí hlavy je psychického původu. Tedy stres, nezvládání zátěže. Organismus je přetěžován a brání se bolestí.


Adresář

Diskuze na téma Nemoci a léčba

 • Jarka 04.03.2018 23:03 Posílení imunity

  Wobenzim ok, ale kvuli jeho cene bych do doporučila jen při nějakých etra potížích, třeba po…

 • Honza 28.02.2018 16:02 samoplatce magnetická rezonance

  Martino, v prvé řadě odejděte od odborného lékaře k nějakému jinému. Poptejte se známých i…

 • Klára 28.02.2018 10:02 Ucpaný nos

  Ahoj všem :) Já teda musím říct, že mě se na ucpaný nos osvědčily pouze nosní kapky, a to Nasivin.…

 • 28.02.2018 09:02 Lupénka

  Bez vyřešení základní příčiny lupénky nepřináší aplikace mastí ani kortikoidů trvalé výsledky.…

 • 28.02.2018 07:02 Fibromyalgie

  Bez vyřešení skutečné příčiny fibromyalgie nepřináší aplikace léků proti bolesti trvalé výsledky.…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku