Poruchy příjmu potravy

Poruchy příjmu potravy jsou častým psychickým onemocněním zejména u mladých dívek. Jsou charakterizovány patologickým jídelním chováním a vnímáním vlastního těla. Patří sem zejména mentální anorexie, bulimie a záchvatové přejídání. Mnohdy se jednotlivé poruchy prolínají nebo střídají.

Mentální anorexie

Podkladem tohoto onemocnění je touha i snaha po štíhlosti. Může skončit až smrtí z podvýživy. Postižený jde za svým vysněným cílem hubenosti (podle něj štíhlosti) i za cenu sebepoškozování. Přitom není nepodstatný vliv genetické zátěže (předci otylé nebo naopak vyhublé konstituce), na což postižený nebere ohled.

Průběh anorexie

Postižený odmítá potravu, neustále zvyšuje nároky na vlastní fyzickou aktivitu, je podvyživený, vychrtlý a s metabolickým rozvratem končí v nemocnici na umělé výživě. Léčba je pak složitá a dlouholetá.

Příznaky anorexie

Sexuální aktivita klesá na minimum, ženy přestávají menstruovat, dochází k hormonální nerovnováze, postupně chřadnou všechny tkáně v organismu, mizí zejména svaly. Při anorexii dochází ke zhoršení kvality vlasů, nehtů a kůže, krevní obraz je výrazně zhoršený. Mohou se projevit stavy deprese, neurotismu a hysterie. Anorektici se stahují do sebe a nevyhledávají společnost.

Bulimie

Bulimie se projevuje záchvatovitým přejídáním a následným vyvoláváním zvracení s pocitem viny, ale také vyvoláváním průjmu nejrůznějšími projímadly. Toto onemocnění bývá většinou spojeno s anorexií. Důvodem, proč tak postižený činí, je snaha, aby netloustl.

Zdravotní následky bulimie

Dehydratace, vyrážka, zácpa, zadržování vody v těle, nesprávné množství sodíku a draslíku v organismu, svalové křeče, špatná funkce ledvin a srdce, únava, bolest v krku, kazivost zubů, zvředovatělý jícen, záněty slinných žláz - tato nebezpečí číhají na každého bulimika.

Úmrtnost v důsledku poruch příjmu potravy

V dětském věku je úmrtnost cca 3 %, v prepubertálním věku cca 10 – 20 % z postižených. Příčinami úmrtí jsou většinou sebevraždy, srdeční selhání, jaterní selhání, pneumonie.

Odhady vyústění onemocnění

Až 50 % nemocných s poruchou příjmu potravy se uzdraví, cca 20 % zůstane velmi vyhublých, 25 % velmi štíhlých, 5 – 10 % zemře v důsledku podvýživy. Úplného nebo částečného vymizení příznaků onemocnění dosáhne 52 – 70 % pacientů, ostatní se potýkají s návratem poruchy příjmy potravy.

Máte někoho blízkého ve své rodině či okolí, kdo se potýká s anorexií a bulimíí? Podělte se s námi o své zkušenosti.

Foto: Sxc.hu

Poruchy příjmu potravy patří do témat
 • Vzťahovať na naliehavé úver. Robert Charles. 18.01.2017 03:12:41

  Ste zúfalo naliehavé obchodné a osobné pôžičky, Budete potrebovať peniaze na konci roka. váš Tu nájdete riešenie Three zvereneckého financií. Zabezpečujeme všetky druhy úverov v rozsahu 3.000,00 eur a minimálna 20,000,000.00 Euro maximum pri nízkej úrokovej sadzby o 2 percentá. sme v Talianska, USA a kancelárie po celej Európe. aplikácia trvá maximálna doba 48 hodín spracovať transakciu, pretože máme rýchly a jednoduchý servis.

  Ak máte záujem o pôžičku, volajte do našej spoločnosti Agent dnes prostredníctvom e-mailu: (t3trustfinance@yahoo.com) pre viac informácií.


  Zdravím.
  Robert Charles.
  Tri dôveryhodnosti financie.

 • Půjčka Mabel 19.08.2016 05:47:43

  Dávejte pozor tady. Nikdovám tady pomoci, nebo dokoncenaznačují, jak můžetezískat finanční pomoc.většina odpovědí z úvěruvěřitele Přitom je třebaignorovat, protože jsoupodvody ... skutečné podvody... Byl jsem obětí, kteréjsem byl roztrhaný tisícedolarů ... no díky Bohu zakřesťanské sestry, kteřími uvedeným organizaciúvěru tvořené některýmiChristian svěřenecký fondženy. to je volánokřesťanské ženy Úvěrovéfondy Družstevní organizace(C.W.T.C.O)christianwomenloanfunds@cash4u.com achristianwomenloanfunds@gmail.com Udělali můj životcenný jeden a dal mu význam.Když mi sestra dali kontakt,kontaktoval jsem je. Pak jsempožádal o půjčku sveškerým potřebným důkazyk prokázání, že jsemskutečně potřebovalpůjčku, které schválilapůjčku ve výši $250,000.00 USD do 48 hodin posetkání se svým nezbytnýchpožadavků, můj úvěr byluložen v mém bankovnímúčtu bez zajištění. Ikdyž jsem byl velminervózní s organizacíúvěru na první vzhledem kmé předchozí špatnézkušenosti, obzvláštěkdyž otázka měvypořádání registračníchpoplatků přišel, jsem sedržet své víry vzhledem ktomu, že můj p***** miodkázal to mám vymazány ajako by Bůh to máte, trochujsem věděl, že mojefinanční nedostatky přišelke konečnému závěru. Pokudtomu tak není pro tutorychlou postoupení zkřesťanské sestry tohotoskutečného zdroje, tak bychlitoval svůj celkový život,protože v té chvíli jsemprávě rozvedl otce méhosyna, a můj syn (Kenneth) bylkonfrontován s životem asituace smrt. Jsem bylkonfrontován s jehonemocniční poplatky a jábyl také čelí uzavření vmém bytě. Podrobnosti otéto GOD seslaný organizacenebudou zveřejňovatprozatím kvůli obavám zzosobnění (protože bylozjištěno, že někteřílidé nejsou opravdupotřebují finanční pomoc,ale oni prostě chtějívybírat peníze z tohotoskutečného křesťanskéhoúvěru organizace) , Aprávě z tohoto důvodu, žedon, t rozdávat úvěrstejně. Musíte být schopnipřesvědčit je velmi dobře,a poskytují dobré důkazyukázat, že opravdupotřebujete úvěr předtím, než jej schválí provás. Jejich náplň je velmicenově dostupné aspolehlivé v porovnání smnoho tam venku, jejichúrokové sazby je jen 4%, z1-10years splácení maléhodokumentaci a malým kontrolakreditu. Jak jsem již dříveuvedl, z bezpečnostníchdůvodů mohu poskytnout pouzesvou e-mailovou adresu.Přijmout tuto novouiniciativu. Neváhejtekontaktovat prostřednictvíme-mailu, protože jejichbankovní úředník / reppane Perry Smith bude starat ovás a budete mít možnostpřed podvody a finančnízátěže.
  Kontaktní e-mail ...christianwomenloanfunds@cash4u.com achristianwomenloanfunds@gmail.com

 • Maurice Finance 08.08.2015 22:29:09

  ahoj,
  Tvárou v tvár finančné problémy? Ste v núdzi úveru? alebo boli zamietnuté miestnych bánk? Potrebujete úver z akéhokoľvek dôvodu? Vaša pomoc je konečne tu ako Maurice Finance ponúka pôžičky pre všetkých zamestnaní i nezamestnaní, osoby a firmy, ponúkame pôžičky za nízke úrokové sadzby vo výške 2%. Zainteresované dlžníci sú, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu na mauricefinance@hotmail.com a dostať svoje pôžičky dnes. Naše služby sú rýchle a spoľahlivé, tak prosím, kontaktujte nás na adrese (mauricefinance@hotmail.com) a vychutnať naše finančné služby ponúknuť.
  E-mail: mauricefinance@hotmail.com
  Maurice Financie

  • Aids a ponúka rýchle pôžičky. Mocktar 01.06.2016 21:11:08

   si môžete požičať sumu podľa vášho výberu, naša úverová miera je 2%, a my sme najlepší úver spoločnosti nikdy nemôže myslieť. Potom, čo vás požiadať o pôžičku a sledujte náš riadny proces a schvaľovať váš úver bude predstavenstvom spoločnosti do dvoch hodín od vášho úveru bude prevedená na váš bankový účet.
   Kontaktujte nás terazpomocou emailu:pinasco.di.ottaviano@gmail.com

 • Mocktar 01.06.2016 21:09:19

  si môžete požičať sumu podľa vášho výberu, naša úverová miera je 2%, a my sme najlepší úver spoločnosti nikdy nemôže myslieť. Potom, čo vás požiadať o pôžičku a sledujte náš riadny proces a schvaľovať váš úver bude predstavenstvom spoločnosti do dvoch hodín od vášho úveru bude prevedená na váš bankový účet.
  Kontaktujte nás terazpomocou emailu:pinasco.di.ottaviano@gmail.com

 • Adakah anda memerlukan pinjaman kredit kewangan yang mendesak? sir joel williams 23.09.2015 22:02:08

  Myslíte si, Potrebujete naliehavú finančné úverové pôžičky?
  * Veľmi rýchly a okamžitý prevod na váš bankový účet
  * Splácanie začína osem mesiacov po tom, čo dostanete peniaze
  bankový účet
  * Nízka úroková sadzba 2%
  * Dlhodobé splácania (1-30 rokov) Dĺžka
  * Flexibilné podmienky poskytovania úveru a mesačné splátka
  *. Ako dlho trvá, než sa financovať? Po podaní žiadosti o úver
  Môžete očakávať, že pre

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Adresář

Diskuze na téma Nemoci a léčba

 • LucaM. 24.01.2017 18:01 Posílení imunity

  A co ten zmiňovaný džus, zkoušel ho někdo?

 • 24.01.2017 16:01 Posílení imunity

  Ahoj, já si začátkem podzimu ve zdravé výživě koupila sušené goji a musím řict, že moje obvyklé…

 • LucaM. 24.01.2017 16:01 Posílení imunity

  A nějaký tip na něco aspoň trochu přírodnějšího? Imunitu mám oslabenou po nemoci a nerada bych se…

 • jitus 23.01.2017 12:01 Diagnostika těla

  jojo, presne tam, ona chodi na Zlicin.

 • Jířa 20.01.2017 07:01 Posílení imunity

  Před vánocemi mě pustili z nemocnice po operaci. Dobírala jsem ještě nějaké léky. V lékárně jsem…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku