Postvakcinační syndrom

Postvakcinační syndrom (PVS) je pojem, kterým je někdy označován soubor příznaků vzniklých v důsledku vedlejších (nežádoucích) účinků očkování.

Právě očkování a nevhodné složení vakcín může podle některých tvrzení stát i za vznikem alergií, ekzémů, autoimunitních onemocnění, astmatu, gastritidy apod. Mluví se dokonce o diabetu, autismu či Aspergerově syndromu, některé studie dávají např. očkování proti černému kašli do souvislosti se syndromem náhlého úmrtí kojenců (SIDS). Toto však současná medicína a její zástupci odmítají.

Časté komplikace po očkování

Mezi nejčastější komplikace, které se po imunizaci mohou vyskytnout, patří lokální kožní reakce. Je to například zarudnutí či otok v okolí místa vpichu, bolestivost na dotek, někdy i v doprovodu zvýšené teploty. K celkovým projevům postvakcinačních potíží pak nejčastěji patří nevolnost, únava, zimnice, bolesti hlavy a myalgie - citlivost a bolestivost svalů. Na tyto možné příznaky vás očkující lékař zpravidla upozorní.

Vzácnější a méně známé komplikace po očkování - okulorespirační syndrom

Jsou však popsány i poměrně vzácné a nebezpečnější celkové příznaky. Jedním z nich je okulorespirační syndrom (ORS). Náchylní k jeho rozvoji jsou především lidé, kteří byli v pozdějším věku vakcinováni poprvé v životě. Častý je také u osob s alergickou predispozicí. Okulorespirační syndrom nastupuje typicky v rozmezí od dvou do dvacetičtyř hodin po očkování. Vyskytne se při něm zpravidla jeden nebo více z následujících příznaků: zarudlost očí, akutní respirační symptomy (dyspnoe, bolesti na hrudi, kašel, bolesti v krku), dysfagie, někdy i horečka a otok v obličeji. Příznaky přetrvávají různě dlouhou dobu, během prvních 48 hodin však mívají tendenci se stupňovat.

Homeopatická léčba postvakcinačního poškození

Existuje propracovaná a praxí ověřená metoda léčení problémů a potíží, které vznikly právě v důsledku očkování. Je jedinečná v tom, že umí ukázat a osvětlit, která konkrétní vakcína nebo lék způsobily tyto problémy. Dr. Tinus Smits, holandský lékař a homeopat, se více než 15 let zabýval léčbou postvakcinačního poškození a vztahem mezi očkováním a homeopatií, napsal také knihu o postvakcinačním syndromu. Po mnoha výzkumech se Dr. Smits dostal k informacím o izopatickém podávání potencovaných vakcín. V jeho metodě se nejedná o homeopatii, kdy se podobné léčí podobným, ale izopatii, kde se stejné léčí stejným.

Izopatie doktora Smitse

Izopatie je jednou z metod homeopatie, kdy se do těla aplikují homeopaticky zpracované substance, které vyvolaly problém, avšak bez obsahu toxinů, jež obsahovala vakcína. Dítěti se tak podává homeopaticky naředěná vakcína konkrétní očkovací látky, kterou bylo dítě původně naočkováno. Podává se podle určitého pravidla ve čtyřech ředěních. Je nutná pečlivá spolupráce s rodiči, vzhledem k tomu, že děti mají různé reakce, od slabých až po velmi silné. Reakce jsou tím silnější, čím větší je poškození. U dětí s postvakcinační encefalopatií mohou přijít vysoké horečky, u autistů neklid, u atopiků silné kožní reakce, po poškození následkem BCG vakcíny mohou zduřet uzliny. Nicméně jde vždy o známku uzdravování a nepříjemnosti po krátkém čase odezní. Dr. Smits zemřel v roce 2010, stihl však do své smrti vyléčit touto metodou tisíce dětí, včetně zhruba tří stovek autistů.

Autismus a jeho projevy - více v článku

Zdroj: Celostnimedicina.cz, Ulekare.cz, Rozalio.cz (Ludmila Sedláková, homeopatka, psychoterapeutka a speciální pedagožka)

Foto: Pixabay.com

Postvakcinační syndrom patří do témat

Přidat příspěvek k tématu

* Povinné pole

Adresář

Diskuze na téma Nemoci a léčba

 • 10.12.2017 20:12 Bércové vředy

  Prosím pěkně, co se vám osvědčilo na bércové vředy ? Babička s tím bojuje docela dlouho a nedaří…

 • 10.12.2017 19:12 Žaludeční vředy

  Je něco, co se vám osvědčilo na žaludeční vředy ?

 • Martina 30.11.2017 18:11 Nevolnost v autě

  No, já to mám právě vyzkoušené, že mě stačí si ten travel gum dát opravdu před jízdou, ale třeba…

 • Lenka 30.11.2017 18:11 Nevolnosti

  Je to hodně individuální. Mě třeba stačí si je dát, až sednu do auta nebo do autobusu :)

 • Alena 29.11.2017 17:11 Bolesti a únava

  Poslední dobou jsem měla problémy s bolestmi kloubů a narazila na flexiharpan. Po chvíli braní se…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku