Stravou a bylinkami proti zánětům močových cest

Při léčbě zánětu močových cest máme různé možnosti - zkusit "babské rady", přírodní léčbu či sáhnout po lécích. Stravou lze ovlivnit mnohé a pro řadu z nás překvapivě i opakované záněty močových cest. Které pokrmy zařadit do jídelníčku, a kterým se naopak vyhnout obloukem?

Projevy zánětu močového měchýře

Zánět močových cest je druhou nejrozšířenější infekcí (hned po zánětu dýchacích cest) a alespoň jednou za život ho prodělá 20 procent mužu a až 50 procent žen. Nejčastějším typem zánětu močových cest je infekce močového měchýře a původcem jsou v drtivé většině bakterie Escheria coli, které jsou bežně součástí střevní mikroflóry.

Zánět močového měchýře (cystitida) se projevuje bolestivým močením, častým nucením na močení, kdy močení probíhá po malých dávkách, bolestivostí v podbřišku. Ženy mohou pozorovat kalnou a zapáchající moč. Projevem zánětu může být i přítomnost krve v moči, ta ale může být příčinou i jiného závažného onemocnění. Přidruží-li se k vyjmenovaným obtížím také bolest v bedrech, únava a zimnice, může se jednat už o projev zánětu ledviny.

Bylinkami proti zánětům močových cest

Medvědice lékařská

Bylinka velmi ceněná pro své schopnosti čistit ledviny a močové cesty. Má silně dezinfekční účinky. Pomáhá také k vyplavení ledvinových kaménků a písku.

Vrbovka úzkolistá

Vrbovka úzkolistá, barevná trvalka s růžovými květy, je účinná při léčbě prostatických potíží, příznivě působí na močové cesty a ledviny, pomáhá i při potížích s nespavostí.

Brusnice brusinka

Brusinky, malé červené bobulky, jsou známé svými silným účinky na potlačení infekce močových cest. Obsahují látky, které brání bakteriím, aby se usazovaly na stěnách močové trubice a močového měchýře. Jejich užívání se doporučuje zejména při opakovaných zánětech.

Pří zánětech močových cest pomáhají teplé zábaly na oblast podbřišku a také horké sedací koupele z odvaru řapíku, heřmánku a březového listí. K prohřátí a úlevě poslouží i éterické oleje (jalovec, santalové dřevo, bergamot, tea tree nebo rosalina), stačí do lázně přidat 4 - 5 kapek.

Preventivně se dá popíjet i hotový ledvinový čaj, který zakoupíme v lékárně či prodejně se zdravou výživou. Ledvinový čaj obsahuje 9 ingrediencí - vřesovou nať, březové listy, květ černého bezu, nať celíku zlatobýlu, list brusinky, libečkový kořen, nať průtržníku, přesličky a truskavce.

Křen a ovocný cukr proti bakteriálním infekcím

Na bakteriální infekce močových cest působí také čerstvý křen. Terapii můžeme zahájit tím, že denně sníme jednu polévkovou lžíci čerstvě nastrouhaného křenu.

Jednoduchý cukr D-manosa, který se přirozeně vyskytuje v některých druzích ovoce jako jsou hrušky a jablka, je po konzumaci vylučován do moči, kde na sebe váže bakterie, ty poté nemají šanci se uchytit na sliznici močového měchýře. Tento jednoduchý cukr můžeme přijímat i v podobě doplňků stravy.

Při prevenci proti zánětům močových cest se můžeme zaměřit také na potraviny, které bychom rozhodně neměli konzumovat, případně je co nejvíce omezit. Jedná se o kávu, alkohol, sladké limonády, tropické ovoce a výrazně pálivá a kořeněná jídla.

Foto: Pixabay.com

Stravou a bylinkami proti zánětům močových cest patří do témat
 • dr.mercy 27.11.2016 10:04:40

  To je informovat širokou veřejnost muže nebo ženu, která jsou zdravé a 100% vážně prodávat jeho ledvinu by měla urychleně kontaktovat Dr. milost Winston Nemocnice e-mail: dr.mercyhospital@gmail.com, protože máme mnoho pacientů, kteří jsou v současné době potřebují transplantaci ledvin, hledáte příležitost prodat ledvinu za peníze kvůli finanční rozebrat a budeme poskytovat $ 450,000USD pro jeho ledviny. napište nám teď, e-mail: dr.mercyhospital@gmail.com a můžete také přidat k nám na WhatsApp s tímto číslem +2348104857337 Děkuji.

 • ponuka úver vo výške 2% úrokovej sadzby Phillip 24.11.2016 07:53:46

  Dobrý den,


  Ponúkame DOBRÉ legitímne pôžičku všetkým Nasim klientom
  Tiež, ABY sa cítili Šťastný, Ponúkame úver vo výške 2% úrokovou sadzbou,
  Z minima 2000 eur na maximálne 50.000.000, Vyplňte
  Prihláška rozdělovat na Dozadu, takže budeme Přejít ďalej
  môžete;

  Kontaktný e-mail: phillipfunds@yahoo.com


  Celé meno:
  Potrebná množstvo:
  doba trvania:
  krajiny:
  Telefonu #:
  pohlavie:
  Účel úveru:
  vek:
  povolanie:
  Mesačný příjem:

  Čakáme Vasu odpoved s ohľadom na naše služby

 • Lenka 03.11.2016 06:48:45

  Ahoj, dekuji za clanek. Jestese chci zeptat, ohlednenastydnuti ledvin. Dost na totrpim. Myslis si, ze jakoprevence je dobre nosittakovyto ledvinovy pas?https://www.woolife.cz/vlnene-doplnky/ledvinovy-pas-camel-1.html Dekuji moc za odpoved

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Adresář

Diskuze na téma Nemoci a léčba

 • Hana 20.02.2018 09:02 Posílení imunity

  Ola... doporučuji obličejovou saunu, inhalátor. Prodává to Orava cca za 4 stovky.

 • Jarka 19.02.2018 18:02 Bolesti a únava

  Ahoj, osobně beru Bion3 - http://www.bion3.cz/ Je to multivitamín - kombinace vitaminu, mineralu a…

 • Fanča Liberec 19.02.2018 13:02 kvasinkové záněty

  Na kvasinkové záněty mi pomohl Vagiferm od Pharma Agency. Užívala jsem ho i v těhotenství i když…

 • Ola 14.02.2018 13:02 Posílení imunity

  Taky by mě zajímalo čím posílit imunitu, hlavně ted v zimě. Jsme stále nachlazení :( Hlavně ta…

 • Jana 30.01.2018 15:01 kvasinkové záněty

  Dajko moc díky za odkaz, koukala jsem se a vypadá to jako opravdu kvalitní výrobek, tak to…

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku