Zdravotní problémy, které trápí ženy po čtyřicítce - jak na ně vyzrát?

Příroda se s námi ženami nemazlí. S postupujícím věkem nás trápí nejen vrásky, povadlá pleť a ochablé svalstvo, ale objevují se i ryze ženské zdravotní problémy a změny, které dokážou život pořádně znepříjemnit. Které to jsou? A jak jejich příznaky zmírnit nebo dokonce oddálit?

Žena po čtyřicítce a klimakterium

Jedná se o přirozený stav, kterým si každá žena jednou musí projít. Některá dříve, jiná později, ale je nevyhnutelný. Samotnou ztrátu plodnosti mohou doprovázet nepříjemné vlivy na psychiku, ale horší bývají fyzické obtíže vyvolané hormonálními výkyvy. Mezi ty nejčastější patří poruchy spánku, návaly horka a příbytek na váze. Často se nevyhneme ani kolísání krevního tlaku, nespavosti, únavě a psychickým problémům. „Aplikací přírodního magnetického pole dokážeme zmírnit kolísání hormonální aktivity vaječníků, která vězí za všemi nepříjemnými projevy klimakteria, které po dlouhodobější aplikaci odezní,“ vysvětluje MUDr. Václav Cikánek.

Osteoporóza - dá se jí předejít?

Osteoporóza je onemocnění vyznačující se úbytkem přirozeně mineralizované kostní hmoty a vedoucí ke zvýšené křehkosti kostí, náchylnějších tak ke zlomeninám. Dvacet procent žen a patnáct procent mužů utrpí do svých 65 let minimálně jednu zlomeninu související s touto nemocí. Nejčastěji jsou to zlomeniny krčku stehenní kosti a kompresivní zlomeniny obratlů. U žen po 65 letech věku k tomu dochází ještě dvakrát častěji. Co tedy s tím? Ženy po čtyřicítce by se měly zaměřit na podporu svých kostí především díky zdravé stravě. Nejlepším "ochráncem" kostí je prokazatelně mák. Je nejbohatší na vápník a obsahuje i mnoho vitaminu D, který kostem prospívá.

„Velmi vhodná je i léčba přírodním magnetickým polem. To dokáže harmonizovat tvorbu a odbourání kostní tkáně a podporuje tvorbu stabilnější kostní struktury. Kosti jsou dostatečně mineralizovány,“ dodává MUDr. Václav Cikánek.

Celiakie jako civilizační choroba

Celiakie neboli nesnášenlivost lepku je v dnešní době poměrně "moderní" onemocnění. Nebojme se jej zařadit mezi tzv. civilizační choroby. Bezlepková dieta dnes není pouze "in", ale pro mnoho lidí i nutnost.

Co dělat v případě, kdy zjistíme, že lepek naše tělo nesnáší? „Rozhodně nepropadat panice. Plnohodnotně se dá žít i bez mouky a dalších potravin, které lepek obsahují, jen to chce najet na nový režim, na který si lehko zvykneme,“ vysvětluje Zuzana Lužná, autorka kurzů a ebooků o RAW stravě, o níž jsme tu již psali a opět se k tomuto tématu vrátíme.

Zdroj: Mudr. V. Cikánek a LoveOfRaw.cz

Foto: Pixabay.com

Zdravotní problémy, které trápí ženy po čtyřicítce - jak na ně vyzrát? patří do témat
 • Mák na kosti? Lada 13.01.2017 07:32:27

  Mák je sice velmi bohatý na vápník,ale jeho využití lidským organismem je minimální.A i kdyby ho tělo dokázalo využít lépe,kolik bychom ho dámy dokázaly sníst,abychom z něj měly užitek? Poměrně vysoké množství vápníku má třeba i pažitka,ovšem doplnění vápníku pažitkou také asi nebude to pravé.Ne každá potravina bohatá na určitou složku zaručuje její využítí na 100%.
  Autor či autorka těchto příspěvků opět nezklamala a vypouští neověřené informace.

  Takže rozum do hrsti a nohy na zem.
  Pěkný den všem.

  • Re: Mák na kosti? autorka 13.01.2017 12:07:05

   Jako autorka článku musím opět argumentovat zdroji informací, které VŽDY VIDÍTE POD ČLÁNKEM. Kromě toho, různé potraviny jsou uváděné jako zdroje různých látek a je SAMOZŘEJMÉ, že to neznamená konzumovat je po kilech, abyste si zdroj dané látky zajistila z této jedné potraviny. Pokud jsem Vás OPĚT NEZKLAMALA svým článkem, je mi líto.

Přidat příspěvek k tématu ???

* Povinné pole

Adresář

Diskuze na téma Nemoci a léčba

 • Marek 15.01.2017 16:01 Kapky do očí

  jedny z mála kapek co pomáhají

 • P 15.01.2017 16:01 Oční ambulance

  https://www.zdrave.cz/diskuze/nemoci-a-lecba/kapky-do-oci/ Podobné téma

 • erika.bendova 15.01.2017 16:01 Kapky do očí

  OPRAVA* Ne jak je to s poštovným, ale s dodáním. Přesněji: za jak dlouho kapky přijdou, jestli…

 • erika.bendova 15.01.2017 16:01 Kapky do očí

  A je to lepší? Jak je to vůbec s poštovným?

 • Maja92 14.01.2017 16:01 Kapky do očí

  Já používám Hyal Drop, objednávala jsem si je na https://www.benu.cz/ a vyzvedla u nás na pobočce.…

Píšeme jinde
 • Recept na cibulačku s vínem krok za krokem

  Recept na cibulačku s vínem krok za krokem

  Recept na výbornou polévku, která v těchto mrazech zaručeně zahřeje. Základem je cibule, bílé víno a k podávání nesmí chybět bílá opečená bagetka a sýr. Uvaříme si ji krok za krokem.

 • Vaříme luštěniny

  Vaříme luštěniny

  Hrách, fazole, čočka, cizrna, ale také sója, vigna (naklíčené fazole mungo) či arašídy - to jsou luštěniny, zralá semena luskovin. Luštěniny tvoří základní součást zdravého jídelníčku. Dnes vám dáme tipy k jejich správné přípravě.Zdravě.cz na Facebooku