zdroj: pixabay.com
Nemoci a léčba

Zdravotní problémy, které trápí ženy po čtyřicítce - jak na ně vyzrát?

Veronika Tůmová
11.01.2017

Příroda se s námi ženami nemazlí. S postupujícím věkem nás trápí nejen vrásky, povadlá pleť a ochablé svalstvo, ale objevují se i ryze ženské zdravotní problémy a změny, které dokážou život pořádně znepříjemnit. Které to jsou? A jak jejich příznaky zmírnit nebo dokonce oddálit?

Žena po čtyřicítce a klimakterium

Jedná se o přirozený stav, kterým si každá žena jednou musí projít. Některá dříve, jiná později, ale je nevyhnutelný. Samotnou ztrátu plodnosti mohou doprovázet nepříjemné vlivy na psychiku, ale horší bývají fyzické obtíže vyvolané hormonálními výkyvy. Mezi ty nejčastější patří poruchy spánku, návaly horka a příbytek na váze. Často se nevyhneme ani kolísání krevního tlaku, nespavosti, únavě a psychickým problémům. „Aplikací přírodního magnetického pole dokážeme zmírnit kolísání hormonální aktivity vaječníků, která vězí za všemi nepříjemnými projevy klimakteria, které po dlouhodobější aplikaci odezní,“ vysvětluje MUDr. Václav Cikánek.

Osteoporóza - dá se jí předejít?

Osteoporóza je onemocnění vyznačující se úbytkem přirozeně mineralizované kostní hmoty a vedoucí ke zvýšené křehkosti kostí, náchylnějších tak ke zlomeninám. Dvacet procent žen a patnáct procent mužů utrpí do svých 65 let minimálně jednu zlomeninu související s touto nemocí. Nejčastěji jsou to zlomeniny krčku stehenní kosti a kompresivní zlomeniny obratlů. U žen po 65 letech věku k tomu dochází ještě dvakrát častěji. Co tedy s tím? Ženy po čtyřicítce by se měly zaměřit na podporu svých kostí především díky zdravé stravě. Nejlepším "ochráncem" kostí je prokazatelně mák. Je nejbohatší na vápník a obsahuje i mnoho vitaminu D, který kostem prospívá.

„Velmi vhodná je i léčba přírodním magnetickým polem. To dokáže harmonizovat tvorbu a odbourání kostní tkáně a podporuje tvorbu stabilnější kostní struktury. Kosti jsou dostatečně mineralizovány,“ dodává MUDr. Václav Cikánek.

Celiakie jako civilizační choroba

Celiakie neboli nesnášenlivost lepku je v dnešní době poměrně "moderní" onemocnění. Nebojme se jej zařadit mezi tzv. civilizační choroby. Bezlepková dieta dnes není pouze "in", ale pro mnoho lidí i nutnost.

Co dělat v případě, kdy zjistíme, že lepek naše tělo nesnáší? „Rozhodně nepropadat panice. Plnohodnotně se dá žít i bez mouky a dalších potravin, které lepek obsahují, jen to chce najet na nový režim, na který si lehko zvykneme,“ vysvětluje Zuzana Lužná, autorka kurzů a ebooků o RAW stravě, o níž jsme tu již psali a opět se k tomuto tématu vrátíme.

Zdroj: Mudr. V. Cikánek a LoveOfRaw.cz

Foto: Pixabay.com

Autor: Veronika Tůmová

Bachovy esence - jak dosáhnout životní harmonie?
Psychowalkman místo léků

Další články